2023/24 METŲ PROJEKTAI

Projektas: „Pažink save ir kitus“

Projekto tikslas – gerinti Klaipėdos mieste gyvenančio jaunimo žinias emocinės ir lytinės sveikatos temomis. Projekto veiklomis siekiama edukuoti jaunus asmenis apie emocinės ir lytinės sveikatos svarbą bei kaip rūpintis savimi, ką daryti susidūrus su psichologiniais sunkumais ir kaip juos atpažinti. Organizuojami seminarai šiomis temomis: kontracepcija, lytiškai plintančios infekcijos, lytinė branda, nesmurtinė komunikacija, streso įveikos būdai, kaip atpažinti ir ką daryti susidūrus su psichologiniais sunkumais. Projekto metu bus ugdomi ir praktiniai rūpinimosi emocine sveikata įgūdžiai, organizuojant gyvus užsiėmimus (Tibeto dubenėlių terapija, relaksacijos ir jogos užsiėmimai, meno terapijos). Bus pateikta struktūruota, naudinga ir objektyvi informacija apie lytinę brandą. Taip prisidedama prie Klaipėdoje gyvenančio jaunimo švietimo, skatinimo rūpintis emocine sveikata, gyvenimo kokybės gerinimo.

Projekto trukmė: 2023 04 01 – 2023 12 15

Projekto biudžetas: 5576 Eur

Projektą finansuoja Klaipėdos miesto savivaldybė.

Projektas: „Informacinė kampanija prieš dezinformaciją apie lytiškumo ugdymą Lietuvos mokyklose

Projekto santrauka: Po diskusijų apie Gyvenimo įgudžių programos stabdymą LMS išreiškė paramą Gyvenimo įgūdžių

programai, poziciją palaikė jaunimo ir žmogaus teisių organizacijos. Kreipimesi į politikus pabrėžiama, kad bandymai panaikinti lytiškumo ugdymo temas yra žalingi tinkamam ugdymui. Pastebima, jog dezinformacijos kampanijos prieš Gyvenimo įgūdžių programą Lietuvoje yra ypač aktyvios, tai priešina visuomenę, socialiniuose tinkluose plinta netikros naujienos, programos turinys interpretuojamas ir aiškinamas neteisingai. Tai yra nacionalinio masto problema, kuri gali turėti tiesioginę neigiamą įtaką lytiškumo ugdymui mokyklose. Projekto metu bus siekiama pateikti tikslią informaciją, susijusią su programos turiniu ir lytiškumo ugdymu. Siekiant paaiškinti programos naudą, bus organizuojamos informacinės kampanijos, o efektyviam programos įgyvendinimui inicijuota apskritojo stalo diskusija į kurią kviečiami NVO atstovai. Po diskusijos, rekomendacijos siunčiamos atitinkamoms valdžios institucijoms.
Projekto trukmė: 2023 11 10 – 2024 01 15
Projekto biudžetas: 4500 Eur

Projektas „Informacinė kampanija prieš dezinformaciją apie lytiškumo ugdymą Lietuvos mokyklose“, finansuojamas Norvegijos finansinio mechanizmo lėšomis.