Vaikų gynimo dieną Kaune vyks „Solidarus piknikas ukrainiečiams ir lietuviams“

Pranešimas žiniasklaidai

5/30/20221 min read

Tarptautinę vaikų gynimo dieną, birželio 1-ąją (trečiadienį), ukrainiečiai ir lietuviai kviečiami dalyvauti piknike, kurio tikslas – solidarizuoti Lietuvos ir Ukrainos piliečius. Piknikas vyks Vytauto Didžiojo universiteto Botanikos sode, Kaune nuo 17 valandos.

Organizatoriai informuoja, jog visi ateinantys kviečiami atsinešti pledus, maisto ir stalo žaidimų. Lietuviai vaišins ukrainiečius, ukrainiečiai – lietuvius. Piknike vaikams bus organizuojamos edukacijos, veiks biblioteka, vyks sporto užsiėmimai, šokiai, piešimo dirbtuvės, paskaitos ir kt. Šią dieną taip pat bus pradėta įgyvendinti vienos ilgiausių Baltijos šalyse meno galerijos „No-Fly Zone“ po atviru dangumi idėja. Galeriją kurs vietos, užsienio ir Ukrainos menininkai bei ukrainiečių bendruomenės. Piešimo veiksmą galės stebėti visi pikniko dalyviai.

Renginyje nuo 16 val. iki 20 val. bus renkama parama Ukrainai. Šiuo metu reikia greitosios kontracepcijos priemonių, sauskelnių, mišinukų kūdikiams, nėštumo testų ir higienos priemonių. Paramą rinks nevyriausybinės organizacijos „Stebėk teises“ ir asociacijos „Lygiai“ atstovai. „Kol Ukrainoje vyksta karas, ir seksualinis smurtas yra naudojamas kaip ginklas prieš moteris, vaikus, vyrus, ir tuo pačiu visą valstybę, asociacija „Lygiai" renka paramą moterims ir vaikams padėti. Daugiau nei 10 milijonų žmonių turėjo pakeisti gyvenamąją vietą šalies viduje, daugiau nei 5 milijonai išvykti iš Ukrainos dėl karo veiksmų, tai reiškia, kad žmonės turėjo palikti savo namus ir dažniausiai išvykti „kaip stovi", dauguma šių žmonių yra moterys ir vaikai, visiems reikia pagalbos. Mūsų organizacija dirba tiesiogiai su kitomis organizacijomis ir būtent taip mes esame užtikrinti, kad viskas, ką mes siunčiame, pasiekia tikslą. Mums ir toliau reikia pagalbos, kad galėtume padėti Ukrainos moterims ir vaikams. Siunčiamos priemonės yra ypatingai svarbios šiuo sunkiu laiku“, – komentuoja viena iš asociacijos įkūrėjų Skirmantė Cairns.

Šiuo metu asociacija „Lygiai" ruošia humanitarines siuntas, koordinuoja dviejų mobilių ginekologijos kabinetų pirkimą ir pristatymą į Ukrainą.

Pikniko iniciatoriai – „1K Paramos Fondas“ bei tarptautinis meno ir mokslo kongresas „CoHappiness. Rewilding & Rethinking“.